XIV Ogólnopolska Konferencja „Kontrowersje w pediatrii”

Szanowni Państwo,

Ostatnie miesiące zmieniły wiele w naszym życiu zawodowym i prywatnym. Sytuacja zmusiła między innymi do zmian w prowadzeniu konferencji medycznych. Konferencja Kontrowersje w Pediatrii w mojej opinii wyróżniała się przede wszystkim dużym zaangażowaniem uczestników w dyskusje. Organizacja takiej konferencji stała się zatem dużym wyzwaniem w formie zdalnej. W tym roku zdecydowaliśmy o zmianie formuły i przygotowaniu jednodniowej konferencji z wyborem kontrowersyjnych tematów do omówienia, do których zaprosiliśmy uznanych wykładowców, na co dzień zajmujących się poruszanymi zagadnieniami. Pierwsza sesja oczywiście poświęcona będzie COVID-19. Czy dzieci naprawdę przechodzą COVID-19 łagodnie, czy dane z literatury anglojęzycznej odpowiadają obserwacjom w Polsce, jak rozpoznać i postępować z PIMS-TS, co ze szczepieniami przeciw SARS-CoV2 u dzieci – to tematy, które chcemy poruszyć na dzień dzisiejszy, ale o czym powiemy w lutym nie sposób do końca przewidzieć. Druga sesja dotyczyć będzie kontrowersyjnego tematu stosowania steroidów u małych dzieci z objawami infekcji dróg oddechowych oraz podjęta zostanie dyskusja na temat skuteczności różnych metod prewencji chorób alergicznych. Temat ginekologii dziewczęcej nie był do tej pory poruszany na Kontrowersjach, a problemów i kontrowersji w tym zakresie jest dużo, jak również w przypadkach częstych zaburzeń urologicznych. Na koniec chcielibyśmy zaprosić Państwa do dyskusji, parafrazując tytuł wystąpień Jana Tadeusza Stanisławskiego, co jest lepsze – Ibuprofen czy Paracetamol.
Kontrowersje w Pediatrii były i powinny być konferencją „żywą”, dlatego też postanowiliśmy zorganizować przekaz na żywo ze studia telewizyjnego. Mamy nadzieję, że umożliwi to uniknięcie problemów z jakością transmisji, a uczestnikom da namiastkę bycia w centrum wydarzenia. Zapewnimy również Państwu nowoczesne formy interakcji.
Życząc Państwu i sobie, żeby ta formuła była jednorazowa zapraszam serdecznie do udziału w XIV Kontrowersjach w Pediatrii w … chmurze.

Serdecznie pozdrawiam

prof. dr hab. med. Przemko Kwinta

 

Program i rejestracja na stronie internetowej wydarzenia:

www.kontrowersjewpediatrii.pl

Konferencje i kursy

Zobacz wszystkie