XII Ogólnopolska Konferencja Kontrowersje w Pediatrii

Kontrowersje w Pediatrii – nowa edycja 2020! 

Sprawdź szczegóły na: www.kontrowersjewpediatrii.pl

 

Szanowni Państwo,

Jest mi niezwykle przyjemnie zaprosić Państwa  ponownie do Krakowa na XII Konferencję Kontrowersje w Pediatrii.

Jak co roku,  spotykamy się w Auditorium Maximum UJ, by podzielić się doświadczeniami,   najnowszymi  doniesieniami naukowymi, podyskutować na tematy, w których postępowanie nie zawsze jest jednoznaczne, a z którymi pediatrzy stykają się często w poradniach, szpitalach, prywatnych praktykach.

W tym roku skupimy się na problemach laryngologicznych związanych z zapaleniem zatok u dzieci, problemach gastrologicznych skoncentrowanych wokół leczenia ostrej biegunki u dzieci oraz zakażenia Helicobacter pyroli. Spróbujemy odpowiedzieć na pytanie czy modyfikując dietę można zapobiec alergii i czy istnieje  skuteczna profilaktyka zakażeń układu moczowego. Wymienimy poglądy na temat sterydów i spektrum ich zastosowania.  Planujemy omówić także zaburzenia psychiczne u dzieci i młodzieży, ze szczególnym uwzględnieniem depresji.

Nowością konferencji będzie sesja z udziałem eksperta – to panel poświęcony wybranym  kontrowersyjnym tematom pediatrycznym.  Podczas tej konferencji przedstawimy opinie wybitnych specjalistów na temat pasożytów u dzieci, szczepień HPV oraz uczuleń na leki.

Cieszę się bardzo, że zaproszenia do udziału w sesjach przyjęli niekwestionowani, wybitni specjaliści w swoich dziedzinach, co z pewnością zapewni wysoki poziom merytoryczny konferencji, wymianę poglądów i żywą dyskusję.

Zapraszam bardzo serdecznie do Krakowa , będzie mi bardzo miło spotkać się znowu z Państwem.

dr hab. Przemko Kwinta, prof. UJ

 

Termin konferencji: 8-9 lutego 2019 r.

Miejsce konferencji: Auditorium Maximum UJ, ul. Krupnicza 33, Kraków

 

Zapraszamy na stronę internetową konferencji:

www.kontrowersjewpediatrii.pl

 

Konferencje i kursy

Zobacz wszystkie